Sākuma lapa

Ārstēšana

      C hepatīta ārstēšanas mērķis ir novērst hroniska hepatīta progresēšanu, kā arī novērst aknu cirozes attīstību, panākot slimības remisiju, mazināt aknu vēža attīstības risku, saglabāt un uzlabot pacientu dzīves kvalitāti. C hepatīts ir viena no retajām hroniskajām slimībām, kuru ir iespējams pilnībā izārstēt, ja vēl nav attīstījusies aknu ciroze.

Jau vairāk nekā desmit gadus C hepatīta ārstēšanā tiek izmantota peginterferona (PEG INF) un ribavirina (RBV) kombinācija, kas atzīta par standarta ārstēšanu Latvijā. Kopš 2005. gada šie medikamenti ir iekļauti kompensējamo medikamentu sarakstā un ārstēšanās izmaksas valsts apmaksā 75 % apmērā, bet pacientiem ir jāveic 25 % līdzmaksājums.

C hepatīta ārstēšana ar peginterferonu (PEG INF) un ribavirinu (RBV) vidēji ilgst no 3 līdz 11 mēnešiem atkarībā no C hepatīta genotipa. 1. un 4. genotipa gadījumā ārstēšana norit 48 nedēļas, bet 2. un 3. genotipa gadījumā tā norit 24 nedēļas.

Ar PEG INF un RBV terapiju izārstēšanās iespējas 1. genotipa pacientiem (64 % no C hepatīta pacientiem Latvijā) ir ap 40 %, savukārt 3. genotipa pacientiem (35 % no C hepatīta pacientiem Latvijā) izārstēšanās procents ir ap 80 %. Vidēji ar PEG INF un RBV terapiju izārstējas 50 % pacientu.

Ikvienam pacientam ir būtiski uzsākt ārstēšanos, jo laika gaitā C hepatīts var progresēt līdz aknu cirozei, tādējādi palielinot risku saslimt ar aknu vēzi.